Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> acte necesare continuitate, acte necesare continuitate
rosucdaniela
Trimis: 23 May 2008, 08:02 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna Dimineata. As vrea sa stiu va rog ce acte sunt necesare pentru continuitate. Din cate am inteles se depun dosare diferite pentru titularizare si continuitate, dar nu stiu sigur. Actele pentru dosarul de continuitate sunt aceleasi ca si titularizare?
Multumesc. O zi buna

--------------------
Cand alegi un tel, tinteste luna,,, chiar daca gresesti, oricum vei fi inconjurat de stele!
Mesaj personal
ban_mec
Trimis: 23 May 2008, 09:11 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

Citeste pe verso fiselor de inscriere :

CONTINUITATE SUPLINIRE :

ANEXEZ, ÎN URMĂTOAREA ORDINE, actele CERTIFICATE pentru conformitate cu originalul de către directorul unității unde am funcționat în anul școlar 2007-2008 (pentru completarea dosarului din anul precedent):
1) Copie a certificatului de obținere a gradului didactic obținut în sesiunea 2007 (dacă este cazul);
2) Acte doveditoare în situația schimbării numelui (dacă este cazul);
3) Recomandarea consiliului de administrație cu precizarea calificativului (se va specifica foarte clar dacă se permite sau nu continuitatea la post);
4) Copie de pe buletinul/carte de identitate din care să reiasă domiciliul stabil (dacă s-a schimbat față de anul precedent);
5) Adeverința de vechime în învățământ;
6) Acordul M.Ed.C., I.S.J. de întrerupere a activității (dacă este cazul);
7) Copie de pe carnetul de muncă și/sau copia filei corespunzătoare din registrul general de evidență a salariaților;
8) Avizul medical din care să rezulte că sunt apt(ă) pentru a preda în învățământ.

CONTINUITATE DETASARE :

ANEXEZ, alături de documentele prezentate pentru înscrierea la concurs (pentru completarea dosarului din anul precedent), următoarele acte:

1) Acordul de detașare al inspectoratului școlar al cărui titular sunt (pentru candidații proveniți din alte județe);
2) Adeverința de salariat a soțului/soției (cu specificarea clară a locului de muncă la care este încadrat(ă) / a funcției pe care o îndeplinește);
3) Copia certificatelor de naștere ale copiilor;
4) Alte documente care susțin motivele detașării (adeverință de student, certificate medicale, etc.).

--------------------
Unde fun nu e...nimic nu e !
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved