Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) [1] 2  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Greseli in datele de pe site
CristianDumitru
Trimis: 26 Aug 2008, 07:32 PM

Utilizator activ

Grup: Members

http://titularizare.edu.ro/2008/generated/...j/index.html#AG

Este vorba de al doilea post: 1464 DRAGOSLAVELE (DRAGOSLAVELE) [Rural]

El este listat in categoria posturilor netitularizabile complete

Cum poate fi complet un post cu 5 ore?

Aceiasi situatie un pic mai jos: 4035 MATAU (MIOARELE) [Rural]

Mesaj personal
amethyst
Trimis: 26 Aug 2008, 07:40 PM

Mentor

In afara de faptul ca e acEEasi! situatie, pot sa zic ca aceasta semnalare mi-a starnit un zambet amar....Bine ca daca cineva vrea nu stiu ce ore, sau detasare, auzi invariabil ca "nu le permite aplicatia"....eu am nevoie de lamaie......

--------------------
user posted image
Mesaj personal
amethyst
Trimis: 26 Aug 2008, 07:41 PM

Mentor

Vad si post cu 22 ore...deci se poate sa iau in sedinta 22 de ore, nu 20 cum spunea cineva...sa zica ei ceva...ca le arat ce scot eu acum la imprimanta...uite-asa incepi sa te crizezi!!!

--------------------
user posted image
Mesaj personal
Ditian
Trimis: 26 Aug 2008, 08:10 PM

Utilizator avansat

Daca este asa pot sa intervin si eu cu un caz cat se poate de real. Pe site apar 5 ore la pagina celor incomplete la o anumita scoala cu valabilitate de 2 ani fara continuitate deci valabil pt cei din sedinta, de asemenea apare si pe listele de la inspectorat. Astazi am aflat de la directorul acestei scoli ca a facut cerere la inspectorat pt continuitate, deci cineva asteapta sa se prezinte pe acest post la 1 sept probabil! Dar in aceelasi timp altcineva il va luat la sedinta publica. Ce parere aveti?

Acest mesaj a fost modificat de către Ditian la data 26 Aug 2008, 08:14 PM
Mesaj personal
CristianDumitru
Trimis: 26 Aug 2008, 08:14 PM

Utilizator activ

Parerea mea e ca astfel de greseli sunt inevitabile! Cei care lucreaza la baza de date sunt si ei oameni iar volumul de munca este imens! Intrebarea mea ar fi spre cei care cunosc atat situatia cat si sistemul de lucru al inspectoratelor: se poate face ceva? Daca eu sun maine dimineata la inspectorat si atrag atentia asupra acestei greseli se va corecta macar in listele inspectoratului?
Mesaj personal
ancab
Trimis: 26 Aug 2008, 08:20 PM

Utilizator avansat

Daca volumul de munca e atat de mare pentru cei de la informatizare sa mai angajeze oameni.....sau sa ii ajute.....dar nu gasesti pe nimeni pentru ca sunt plecati in concedii sau stau la barfa iar daca intrebi ceva iti raspund in scarba.......
threanda cred ca lor le-ar trebui niste lamaie sa le mai taie greata..... biggrin.gif

--------------------
“Educația este ceea ce ramane dupa ce ai uitat tot ceea ce ai invatat in scoala”. Albert Einstein
Mesaj personal
innebunim
Trimis: 26 Aug 2008, 10:29 PM

Utilizator activ

In legatura cu astfel de situatii, nu stiu daca se intampla asa ceva in cazul suplinitorilor calificati, dar nu vad de ce nu.... anul trecut eu am fost repartizata, in sedinta celor necalificati, pe niste ore care erau deja ocupate prin continuitate... Din fericire existau si alte ore care nu fusesera repartizate, si pe care le-am putut lua. Totusi eu as sfatui toti proaspetii suplinitori sa mearga la scolile pe care urmeaza sa fie repartizati, pentru a verifica situatia orelor, sa nu se trezeasca cu surprize, sau, daca acesta este cazul, sa mai aiba timp sa ia alte ore in cadrul urmatoarelor sedinte (cumul, necalificati, etc)
Mesaj personal
CristianDumitru
Trimis: 27 Aug 2008, 06:49 AM

Utilizator activ

M-am mai uitat o data foarte atent pe liste si sunt destul de multe greseli. E normal ca posturi de 18 ore sa apara la incomplete?

In sedinta publica, atunci cand imi vine randul, pot alege 2 posturi apropiate sa fac o norma?
Mesaj personal
csangelastoica70
Trimis: 27 Aug 2008, 07:22 AM

Utilizator avansat

-norma pentru maistru-instructor este de 24 de ore ...

-pentru personalul didactic din învățământul special și din casele de copii, norma didactică pentru învățător-educator, institutor-educator, profesor-educator și maistru-instructor - 20 de ore pe săptămână
Mesaj personal
amethyst
Trimis: 27 Aug 2008, 08:29 AM

Mentor

Exact de la premisa asta ponisem si noi cand am facut comentarii...postul de 22 de ore pe care l-am vazut era la matematica....

--------------------
user posted image
Mesaj personal
ancab
Trimis: 27 Aug 2008, 08:46 AM

Utilizator avansat

QUOTE (csangelastoica70 @ 27 Aug 2008, 08:22 AM)

-pentru personalul didactic din învățământul special

Norma pentru profesor logoped sau profesor itinerant sau profesor educatie speciala e de 16 ore....

--------------------
“Educația este ceea ce ramane dupa ce ai uitat tot ceea ce ai invatat in scoala”. Albert Einstein
Mesaj personal
Eugénie
Trimis: 27 Aug 2008, 08:57 AM

Utilizator activ

QUOTE (Glumetzu @ 26 Aug 2008, 08:32 PM)
http://titularizare.edu.ro/2008/generated/...j/index.html#AG

Este vorba de al doilea post: 1464 DRAGOSLAVELE (DRAGOSLAVELE) [Rural]

El este listat in categoria posturilor netitularizabile complete

Cum poate fi complet un post cu 5 ore?

Aceiasi situatie un pic mai jos: 4035 MATAU (MIOARELE) [Rural]

Buna ziua! Sunteti din Arges?

--------------------
Aux échecs comme dans la vie, l'esprit domine la matière.
Mesaj personal
CristianDumitru
Trimis: 27 Aug 2008, 09:49 AM

Utilizator activ

Eu da, de ce?
Mesaj personal
Eugénie
Trimis: 27 Aug 2008, 10:03 AM

Utilizator activ

QUOTE (Glumetzu @ 27 Aug 2008, 10:49 AM)
Eu da, de ce?

Am predat la Matau si mi-a atras atentia.

--------------------
Aux échecs comme dans la vie, l'esprit domine la matière.
Mesaj personal
Isabella_M
Trimis: 27 Aug 2008, 10:08 AM

Utilizator
**

Dar post de 15/2 la invatatori intra tot in categoria complete? unsure.gif
Mesaj personal
ISJ_MS
Trimis: 27 Aug 2008, 09:44 PM

Utilizator avansat

Grup: ISJ

Raspuns esta da...... pot fi posturi trecute complet de 5 ore pentru ca implicit la buton este DA si daca s-a sarit la incarcare si nu s-a ales NU, atunci postul apare complet.
La 2000 de posturi cate au multi colegi si lucreaza 2 sau 3 persoane sub presiunea timpului si a stresului se mai produc erori.

--------------------
Mesaj personalTrimite email
liviumarianpop
Trimis: 1 Sep 2008, 10:08 PM

Mentor

la cati bani a costat programul putea sa fie mai ok
am kuat si eu legatura cu colegul meu din acest judet
astept detalii

--------------------
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahooMSN
Alexandra Oprea
Trimis: 2 Sep 2008, 09:21 AM

SIVECO România - Technical Support Engineer

Stimați utilizatori,

Un post complet, într-adevăr, nu poate avea 5 ore. Posturile publicate astfel se datorează erorilor umane care ar trebui întelese, pe de o parte și, pe de altă parte, sesizate pentru a putea fi corectate.

Numărul maxim de ore pe care un candidat poate fi repatizat (al unui singur post sau cumulat) nu poate depăși 20 de ore sau 24 de ore, în cazul maiștrilor.

Numai bine,

--------------------
Alexandra Oprea
SIVECO România
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
valhelen
Trimis: 2 Sep 2008, 11:39 AM

Utilizator
**

Va rog sa nu mai afirmati ca se fac erori. E posibil insa de multe ori sunt intentionate.
Cazul meu: Prima nota la detasare in judet si "s-a facut o greseala" si nu am fost trecut in aplicatie in momentul participarii in sedinta publica.
Motivul- sotia unui viceprimar trenuia sa fie la culcusul ei in sat, fara concurs de titularizare fara nimic.
A trebuit sa alerg la inspectorat sa-i sesizez, si am avut parte de niste scene de teatru care imi provoaca scarba vis-a-vis de tot ce inseamna inspectorate, pile , aranjamente.In tara asta nu mai este apreciata calitatea.
Pe aceasta cale chiar as dori sa vorbesc cu un administrator sa aflu daca intradevar m-au introdus in aplicatie.In ziua cand am sesizat lucrul acesta au trimis un fax...insa modificarea nu s-a facut.
Mesaj personal
Alexandra Oprea
Trimis: 2 Sep 2008, 11:45 AM

SIVECO România - Technical Support Engineer

QUOTE (valhelen @ 2 Sep 2008, 12:39 PM)
Va rog sa nu mai afirmati ca se fac erori. E posibil insa de multe ori sunt intentionate.
Cazul meu: Prima nota la detasare in judet si "s-a facut o greseala" si nu am fost trecut in aplicatie in momentul participarii in sedinta publica.
Motivul- sotia unui viceprimar trenuia sa fie la culcusul ei in sat, fara concurs de titularizare fara nimic.
A trebuit sa alerg la inspectorat sa-i sesizez, si am avut parte de niste scene de teatru care imi provoaca scarba vis-a-vis de tot ce inseamna inspectorate, pile , aranjamente.In tara asta nu mai este apreciata calitatea.
Pe aceasta cale chiar as dori sa vorbesc cu un administrator sa aflu daca intradevar m-au introdus in aplicatie.In ziua cand am sesizat lucrul acesta au trimis un fax...insa modificarea nu s-a facut.

Stimate domnule profesor,

Vă rog să îmi trimiteți prin MP date dumneavoastră personale pentru a vă putea furniza informațiile care vă interesează.

Numai bine,

--------------------
Alexandra Oprea
SIVECO România
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
limba_soacrei
Trimis: 2 Sep 2008, 06:56 PM

Utilizator activ

QUOTE (liviumarianpop @ 1 Sep 2008, 11:08 PM)
la cati bani a costat programul putea sa fie mai ok
am kuat si eu legatura cu colegul meu din acest judet
astept detalii

Care coleg?Are nume?
Mesaj personal
catty22
Trimis: 2 Sep 2008, 07:53 PM

Utilizator avansat

am si eu o problema: nu ma gasesc pe liste, iar postul apare ca fiind liber..

--------------------
fara semnatura :))
Mesaj personal
Analia007
Trimis: 2 Sep 2008, 08:01 PM

Utilizator avansat

Nici eu nu ma gasesc pe site iar postul nu mai apare deloc !!! Apare doar un post cu doar 10 ore si care este rezervat dar eu am semnat pentru un post cu 18 ore vacant.Ce se intampla?

--------------------
Numai bine
Simona
profesor la liceul ***** Bucuresti
Mesaj personal
adydy
Trimis: 2 Sep 2008, 08:45 PM

Utilizator
**

Si eu am semnat pentru un post de 18 ore dar nu apar pe lista sad.gif Ce sa fac? De ce nu sunt atenti ce cei de la inspectorat?
Mesaj personal
I. Anghel
Trimis: 2 Sep 2008, 09:02 PM

Utilizator
**

Si eu am semnat pt 2 coduri si ma regasesc doar pt cel cu orele cele mai putine!!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) [1] 2  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved