Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (43) « Primul ... 31 32 [33] 34 35 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> Admitere Facultatea de Psihologie - 2009
Caspian
Trimis: 11 Aug 2009, 07:50 PM

Utilizator activ

Grup: Members

QUOTE (Svea @ 11 Aug 2009, 07:02 PM)
QUOTE (Krallice @ 3 Aug 2009, 03:11 PM)
N-a mai trecut nimeni pe la facultate sa vada listele ? Eventual sa le faca niste poze si sa le posteze ? Pretty please  sign28.gif

Nu cred c-a mai trecut nimeni.
Ca sa fiti siguri si sa nu ramaneti cu dubii in cazul in care or mai fi locuri pentru septembrie, mergeti pana la facultate sau dati un telefon la secretariat. Chiar si daca nu sunteti din Bucuresti, rezervati-va putin timp si dati o tura.. In cazul in care nu stati prin Satu Mare sau Iasi sau mai stiu eu ce, unde telefonul e varianta cea mai convenabila...

Cat despre burse, se dau si de cum incepi anul? Nu era cumva vorba ca dupa fiecare semestru? In functie de cat de bine termini sesiunea si ce note ai in rest..?

sal all. Adevarat ca merita sa verificati. Lipseau ceva nume d epe lista atunci cand am fost eu. Dar erau peste 200 in orice caz. Si era afisata doar lista de la taxa.
Sunt nesimtiti astia de la facultate ca nu afiseaza.

PS: cu bursele eu stiu ca dupa fiecare an se analizeaza cine si cum primeste. oricum nu cred ca vor fi multe. Eu sa muncesc sa intru la buget si as fi multumit.

Cu locuintele cum stati? v-ati gasit? Si eu caut o camera sau ceva. Dati un pm cine mai cauta si are nevoie de coleg. biggrin.gif

--------------------
Atingerea fericirii este singurul scop moral al vietii tale, iar fericirea, nu suferinta ori auto-indulgenta, este dovada integritatii tale morale, din moment ce este dovada loialitatii tale catre indeplinirea valorilor tale.
Ayn Rand
Mesaj personal
TwoSunsInTheSunset
Trimis: 17 Aug 2009, 12:06 AM

Utilizator
**

Este cineva la UBB,Cluj? smile.gif character40.gif
Mesaj personal
marry1990
Trimis: 19 Aug 2009, 03:06 PM

Începător
*

buna! biggrin.gif pt toti care au intrat la psihologie la bucuresti vreoiam sa va intreb dak stiti cumva pana la kt s-a intrat la buget dupa listele finale si dak stie cineva de cate locuri sunt pe la camine. eu am avut 8,80 dar mi s-a spus k nu prea am sansa sa am loc la camin sad.gif . astept raspuns. ms mult
Mesaj personal
Caspian
Trimis: 19 Aug 2009, 03:15 PM

Utilizator activ

au fost putine locuri. am inteles ca vreo 10 sau 15 dar din zvonuri si din faptu ca anu trecut au fost cam la fel. Foarte aiurea. Oricum s-au inghesuit multi pe ele. smile.gif

--------------------
Atingerea fericirii este singurul scop moral al vietii tale, iar fericirea, nu suferinta ori auto-indulgenta, este dovada integritatii tale morale, din moment ce este dovada loialitatii tale catre indeplinirea valorilor tale.
Ayn Rand
Mesaj personal
marry1990
Trimis: 19 Aug 2009, 03:37 PM

Începător
*

ms Caspian. uffff sad.gif si nu stiti dak o sa putem sa rezolvam ceva cu administratorii... sau ar mai fi faza cu cumparatul locurilor da am auzit k sunt razii si pot sa te prinda. voi ce faceti cu cazarea?
Mesaj personal
xchocoholic
Trimis: 27 Aug 2009, 11:59 AM

Utilizator activ

ati vazut ca au pus listele bune ? nu stiu exact de cand, dar sunt acolo. si au pus si cate locuri sunt pentru in septembrie si tot. anu incepe de pe 5 octombrie, nu? nu am gasit pe-acolo.

--------------------
un nou capitol.
Mesaj personal
Svea
Trimis: 29 Aug 2009, 09:34 PM

Utilizator avansat

pai are rost sa mai mergem sa vedem, noi astia care ne stim deja intrati ?
apropo, ca tot voiam sa intreb. bursa primesc si cei care nu sunt la buget ? :-?

--------------------
Universitatea din Bucuresti, Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei (sectia Psihologie - promotia 2012)
Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza" (promotia 2009)
Mesaj personal
MiaDo
Trimis: 30 Aug 2009, 09:58 PM

Începător
*

Stie cineva ce presupune chestionarul interviu pentru admitere la Facultatea de Psihologie din cadrul Universitatii Titu Maiorescu?
Mesaj personal
akaMarshall
Trimis: 31 Aug 2009, 12:33 PM

Începător
*

Toata dimineata am incercat sa sun la secretariatul facultatii de psihologie si nu a raspuns nimeni la niciunul din cele 2 numere de telefon. Acum ambele numere sunt ocupate de 30 min.

Are cineva idee in ce consta procedura de admitere la Psihologie zi in sesiunea din septembrie? Se da din nou examen? Daca da cand e examenul? Se plateste din nou o taxa?
Mesaj personal
xchocoholic
Trimis: 31 Aug 2009, 12:38 PM

Utilizator activ

cred ca se da examen. ca doar is locuri la zi. nu stiu. pe site nu ai gasit nimic ?

--------------------
un nou capitol.
Mesaj personal
akaMarshall
Trimis: 31 Aug 2009, 02:13 PM

Începător
*

Pe site am observat doar ca se organizeaza inca o a admitere si alte informatii nu am gasit. Ei inca nu raspund la telefon.
Mesaj personal
Anaïs
Trimis: 3 Sep 2009, 11:49 PM

Utilizator
**

Proba scrisa - PSIHOLOGIE - 08.09.2009 ora 9:00 Complex Panduri

=> se da examen scris

@ Caspian mergem impreuna la cursuri daca picam in aceeasi grupa ca si pe mine m-au hartuit cainii aia blink.gif rolleyes.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Anaïs la data 3 Sep 2009, 11:55 PM
Mesaj personal
vandmanuale
Trimis: 3 Sep 2009, 11:56 PM

Utilizator
**

Oare e loc pe piata muncii de atatia psihologi?
Mesaj personal
Anaïs
Trimis: 3 Sep 2009, 11:58 PM

Utilizator
**

Oare e loc si pentru atatia absolventi ai ASE-ului? =))
Mesaj personal
rendralta
Trimis: 4 Sep 2009, 01:34 PM

La prima intervenție

as avea si eu nevoie de cursurile din anul I psihologie.ar putea sa ma ajute cineva cu asta?smile.gif
Mesaj personal
Caspian
Trimis: 4 Sep 2009, 04:05 PM

Utilizator activ

QUOTE (vandmanuale @ 4 Sep 2009, 12:56 AM)
Oare e loc pe piata muncii de atatia psihologi?

Cu mult efort si studii ulterioare este loc, mai ales ca sunt numai 3 universitati de stat si astea sunt privite cel mai bine. Nu suntem atat de multi pe cat credeti, comparativ cu ase sau drept desigur.
@ akaMarshall: se da examen la fel ca in vara la admitere. Asa s-a dat si anu trecut.
@ Anais: Bine ca mi-am gasit colega. vb si pe unde ne intalnim. laugh.gif

--------------------
Ayn Rand
Mesaj personal
saby_ina
Trimis: 4 Sep 2009, 06:37 PM

Utilizator activ

buna tuturor ! stie cineva cand incepe exact anul universitar ? exact pe 1 octombrie ?
multumesc anticipat si vacanta placuta in continuare !

--------------------
intotdeauna, intr-o situatie dificila, exista cel putin o sansa de a invinge!
Mesaj personal
Svea
Trimis: 5 Sep 2009, 07:37 PM

Utilizator avansat

anul trecut a inceput pe 4 octombrie, atunci a picat luni. presupun ca anul asta va incepe pe 5, care pica tot luni.

@rendralta: uita-te pe site-ul facultatii. sunt acolo.

--------------------
Universitatea din Bucuresti, Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei (sectia Psihologie - promotia 2012)
Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza" (promotia 2009)
Mesaj personal
xchocoholic
Trimis: 8 Sep 2009, 08:40 PM

Utilizator activ

si mie mi se pare normal sa inceapa de luni. 1 oct cade joi si e cam aiurea. oricum eu abia astept biggrin.gif cu toate ca o sa fie deprimanta ziua in care o sa ma mut de acasa cu totu. o sa treaca repede. sunt curioasa cum o sa fie cursurile si oamenii ( mai ales ) sign28.gif

--------------------
un nou capitol.
Mesaj personal
wicked_one
Trimis: 8 Sep 2009, 09:32 PM

Utilizator activ

Cel mai probabil cu unele persoane te vei intelege, cu altele nu... Cu altele vei vorbi, cu altele nu... tongue.gif Cel mai probabil biggrin.gif

--------------------
Diminished hope for free alcohol...
Mesaj personal
mustscream
Trimis: 10 Sep 2009, 07:21 AM

Utilizator activ

mai trebuie facut ceva pana incepe anul? adica mai trebuie confirmat ceva, completat vreo fisa, mituit pe cineva, etc?
Mesaj personal
Caspian
Trimis: 10 Sep 2009, 08:19 AM

Utilizator activ

stie cineva pana cand trebuie platita a doua rata? nu mai stiu. era sfarsitul lui septembrie sau octombrie?

--------------------
Ayn Rand
Mesaj personal
wicked_one
Trimis: 10 Sep 2009, 10:01 AM

Utilizator activ

stie cineva sa faca o prajitura buna? biggrin.gif oricum nu mai rsp nimeni tongue.gif.... sad.gif unsure.gif

--------------------
Diminished hope for free alcohol...
Mesaj personal
xchocoholic
Trimis: 10 Sep 2009, 02:23 PM

Utilizator activ

laugh.gif bravo wicked_one happy30.gif
@caspian : eu parca tin minte ca pana la 30 octombrie e a doua rata.

--------------------
un nou capitol.
Mesaj personal
Maiko99
Trimis: 10 Sep 2009, 04:17 PM

Utilizator
**

hey there!
sunt anul I la psihologie in buc (si din buc). boboaca again din toamna ph34r.gif
vad ca nu se prea mai discuta pe forum. macar asa aveam si noi ocazia se ne mai cunoastem inainte de inceperea anului.
anywayz...nice to meet you pplz character40.gif

--------------------
Turn the page once more...
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (43) « Primul ... 31 32 [33] 34 35 ... Ultimul » Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved